Земля - наш дім,
і нам у ньому жити!
У сучасних умовах розвитку суспільства знання про природу та навколишнє середовище залишаються одним з основних складників змісту природничої освіти. Ці знання є основою для формування в учнів загальноосвітніх та спеціальних умінь, такі як: уміння вести спостереження, виконувати експеримент, самостійно отримувати і переробляти інформацію. Засвоєння знань пов'язується зі здатністю учня свідомо використовувати їх у повсякденному житті. Тому з 12 по 16 лютого 2024 р. в Зорянському ліцеї оголошено Тижнем природничих наук .
В рамках Тижня вчитель географії Златова І.В. провела низку заходів задля привертання уваги молодого покоління до проблем водно-болотних угідь України , зокрема Одещини. Виставка навчальних проєктів “Водно-болотні угіддя Одещини» для 8 класів. Для учнів 7-х класів була проведена Екологічна гра :"Рослини та тварини водно-болотних угідь ». Тематичні заняття «Водно-болотні угіддя України» в шостих класах, завершились майстер-класом з виготовлення водної лілії в техниці орігамі. Учні 6-9 класів прийняли активну участь в виставці малюнків "Рослини та тварини водно-болотних угідь України», «Птахи рідного краю». Під час усіх цих заходів учні показали добрі знання з географії, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, отримали позитивні емоції.
Вчитель Вознюк О.О. в 5-х класах провела вікторину «Ми і світ природи», а в 7-х брейн-ринг «Хімічні перегони». Заходи сприяли розвитку інтересу до біології та хімії, формуванню почуття любові до рідного краю, розвитку спостережливості, умінню швидко і нестандартно мислити; виховованню поваги до суперника, витримки, наполегливості, упевненості у собі, у своїх знаннях.
На уроках ЯДС вчителі Атанасова О.І., Міхова Н.Д., Златова Г.І. при вивчені тем «Корисні копалини», «Материки та океани», використовуючи індивідуальні та групові види робіт, інтерактивні методи, стимулювали учнів до участі в дослідженнях, на яких вони могли виявити свої здібності, нахили, креативність мислення, почуття гумору, продемонструвати знання з предмету.
Загалом, тиждень був насиченим, цікавим, пізнавальним. Найактивніші учасники були нагороджені Грамотами, Подяками та гарними оцінками.