2019-2020 навчальний рік завершився. Час підводити підсумки. Яким він був? Для наших першокласників – першим, тому незвичайним, роком нових
зустрічей і знайомств, перших уроків і підручників. Для одинадцятикласників –це рік напруженої підготовки до ЗНО, рік вибору та прийняття вже дорослих
рішень. Для більшості нашої шкільної спільноти рік був звичайним, черговим, але до 12 березня 2020 року. А далі розпочався час, який усіх нас з одного боку розділив, а з іншого об`єднав, бо перед усіма постало питання – як жити, бути, навчатися і навчати далі. Кожен шукав свій вихід…
Дистанційне навчання під час карантину стало викликом не лише для учнів, а й для педагогів. Втім і дистанційно бачимо, що можна отримувати знання й досягати успіхів
1.У 2019-2020 навчальному році діяльність педагогічного колективу була спрямована на реалізацію єдиної методичної проблеми:«Реалізація основних напрямків оновлення освітніх процесів з урахуванням вимог сучасної школи»
У ході роботи над проблемою вирішувалися такі завдання:
- стабільне функціонування навчального закладу та якісне надання освітніх послуг;
- удосконалення організації освітнього процесу відповідно до загальнолюдських цінностей, сучасних умов та науково-технічних досягнень;
- забезпечення наступності навчального змісту та вимог між дошкільною й початковою, між початковою й базовою, між базовою та профільною школами;
- забезпечення виконання Державних стандартів освіти;
- диференціація та індивідуалізація навчання, переходу на особистісно-зорієнтовані педагогічні технології;
- зміна цілей освіти в напрямі формування та розвитку здібностей до самостійного пошуку інформації, розв’язання нестандартних задач, практичне застосування отриманих знань;
- забезпечення впровадження сучасних і інформаційних технологій у начально-виховний процес.
Педагогічний колектив розуміє значимість завдань, які стоять перед сучасною школою й освітою, усвідомлює необхідність нових підходів до навчання в умовах, що постійно змінюються . Керуючись Постановою Кабінету міністрів України від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та листом Міністерства освіти і науки України №1/9-154 від 11.03.2020 з 12.03.2020 по 29.05.2020 здійснювався освітній процес у дистанційній формі шляхом застосування електронних засобів, інформаційно-комунікаційних технологій, платформ, а саме: «Мій клас, Googleclassroom, Naurok, Zoom, GoogleForms, Classetime, Viber.
Якість освіти здобувачів освіти – це показник рівня професійної майстерності педагогічного колективу, який характеризує не наскільки доцільно вчителі підбирають форми і методи навчання, а наскільки ефективно проводять уроки, як впроваджують інноваційні технології для підвищення результативності освітнього процесу.
Адміністрація школи постійно здійснює контроль за навчальними досягненнями здобувачів освіти через моніторингове дослідження за такими напрямками: вивчення якості навчальних досягнень учнів за результатами семестрового та річного оцінювання; вивчення навчальних досягнень кожного класу окремо та в порівнянні з іншими класами навчального закладу; встановлення рівня досягнень учнів класу з усіх предметів інваріантної частини навчального плану та ступеня засвоєння предметів варіативної частини; опрацювання результатів підсумкових контрольних робіт та ДПА. Але відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 року №262 та змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 року №291, наказу Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 року № 463 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році», цьогоріч учні 4 та 9 класів звільнені від проходження ДПА. Для випускників 11 класів ДПА у формі ЗНО було проведено відповідно до календарного плану проведення ЗНО (зі змінами).
Збирається також інформація про учнів, які за результатами ЗНО отримали най вищий бал з одного і більше предметів. В цьому році з 20 учнів району 10 учнів Зорянського НВК :
Буюклі Ніна-біологія-188,укр. мова-190 балів
Георгієва Юлія-укр. мова-182б,
Чіклікчі Діана-укр.мова-191,географія-186,
Заворотній Даня-математика-183,
Куртова Діна-укр.мова-192,географія-190,
Потрибний Микита математика-183б,
Сулакова Аліна укр..мова-184,
Тропанец Євген математика-194,укр..мова-180,географія-189б,
Данкогло Сергій-математика-191,укр.. мова-181,фізика-195,
Веліков Іван- укр..мова-182,математика-183,географія-182б
За минулий навчальний рік педагогами нашої школи зроблено чимало. Про це свідчать здобутки нашого педагогічного колективу, окремих учителів, результати ЗНО, предметних олімпіад, показники участі у різноманітних конкурсах.
У 2019/2020 навчальному році в школі працювало 43 педагоги, 1 педагог-організатор, 1 психолог, 1 бібліотекар. Із них:
Мають педагогічне звання:
Відмінник освіти України – 1;
Вчитель-методист – 2;
Старший учитель – 11;
Учителів з вищою категорією – 23
Учителів спеціалістів I категорії – 16;
Учителів спеціалістів II категорії –3;
Спеціалістів – 4
За підсумками атестації присвоєно (підтверджено раніше присвоєні) кваліфікаційні категорії:
«спеціаліст вищої категорії» – 3 ;
«спеціаліст першої категорії» – 2 ;
«спеціаліст другої категорії» – 1.
Із метою підвищення свого фахового рівня, рівня кваліфікації, учителі школи протягом навчального року проходили курсову підготовку на базі КЗВО ООАНОР за такими формами навчання: очно-дистанційною – 1 особа, очною – 9 осіб; дистанційною – 17 осіб. Усі педагоги школи отримали сертифікати за участь у вебінарах, он-лайн конференціях, семінарах, учасниками і слухачами яких вони були протягом навчального року та особливо під час карантину.
2.Педагогічний колектив успішно реалізовував основні положення Статуту школи.
3.Забезпечена позитивна динаміка рівня навчальних досягнень та рівня розвитку учнів.
4.Удосконалюється професійна майстерность вчителів, постійно підвищується професійний ріст педагогів через курсову перепідготовку, самоосвіту, практику використання інформаційно-комунікаційних технологій, що сприяє створенню умов для оволодіння освітніми інноваціями педагогічним колективом.
5.Забезпечені умови для безпечного проведення освітнього процесу.
6.Впроваджуються в практику роботи школи нові педагогічні технології.
7.Постійно поповнюється та зазнає модифікацій інформаційно-методичне забезпечення школи: розширено можливості використання мережі Інтернет, сайту школи.
8.Школа укомплектована висококваліфікованими педагогічними кадрами, що здатні забезпечувати достатній та високий рівень якості викладання з урахуванням змін, що відбуваються в суспільстві і сфері освіти.
9.Створена матеріально-технічна база для навчання й виховання учнів, що постійно модернізується й поповнюється новими сучасними навчально-наочними посібниками та приладами.
10.Реалізовується цілісна програма діагностики та психологічного супроводу кожного учня.
11.Створений освітній простір передбачає широку реалізацію можливостей учнів у різноманітних напрямках.
12.Важливим досягненням педагогічного колективу є той факт, що випускники успішно здають ЗНО та вступають до вищих навчальних закладів.
13.Склалася система виховної роботи. Збережені традиції закладу, які формують її обличчя. Вони стали невід’ємною частиною виховної роботи, засобом єднання дітей та дорослих.
14.Приміщення школи красиві, естетичні, сучасні, теплі, затишні, зручні, комфортні й відповідають санітарно-гігієнічним нормам.
15.Сформовано освітнє середовище, що спрямоване на збереження здоров’я.
16.У колективі створені комфортний психологічний мікроклімат, повага гідності кожної дитини. Діє система морального заохочення учнів, морального та матеріального заохочення педагогічних працівників, турбота про їх фізичний стан, здоров’я. Булінг - дуже гостра і важлива проблема суспільства . Розроблені заходи щодо профілактики булінгу,які затверджені наказом по школі від 02.09.2019 за № 180
Робота щодо рівного доступу до якісної освіти
Всі діти шкільного віку, які проживають на території Зорянської сільської ради, охоплені навчанням.
Педагогічним колективом школи проведено відповідну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. На 01 вересня 2019 року в школі було відкрито 25 класи з кількістю учнів – 562. Середня наповнюваність учнів у класах складає 24 учня.
У навчальному закладі створено умови для здобуття освіти за індивідуальними навчальними планами та програмами. 2019/2020 н.р. в школі за індивідуальною формою навчалися 2 ученя (Веліков Юрій-6 кл та Владова Тетяна ,учениця 2 класу). Індивідуальне навчання здійснювали за індивідуальним планом, розроблений школою план враховував особливості та діагноз дитини, її здібності і потреби. Розклад занять було погоджено з батьками та затверджено директором школи. До проведення індивідуальних занять залучали вчителів із відповідною педагогічною освітою, їх склад було затверджено наказом директора школи. Кількість годин для організації навчання визначено відповідно до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. За підсумками навчального року учні мають середній рівень навчальних досягнень.
Результат роботи вчителя це успішність учнів.
Свідоцтво про здобуття базової середньої освіти(9 кл.) отримали 47 учнів:
свідоцтв звичайного зразка: 41 учня;
свідоцтв з відзнакою: 6 учнів –Голубєва Марія, Златова Марія,Георгієва Людмила,Карабаджак Валерія,Райчєва Валентина,Арнаутова Марія
Свідоцтво про здобуття повної загальну середньої середньої освіти( 11 кл)отримали38 учнів:
свідоцтво звичайного зразка: 33 учня;
золоту медаль-5 учнів: Буюклі Ніна,Сулакова Аліна,Узунова Олена,Чикликчі Діана,Тропанец Євген
Грамотами за особливі досягнення у навчанні нагороджено-45учнів
Усі учні 1-8, 10-их класів переведені до наступного класу.2 учня переведено до Саратської вечірньої (змінної) школи.
На підставі рішення засідання районної комісії з призначення та виплати щорічних стипендій, одноразових грошових винагород(премій), вручення сертифікатів на безкоштовне оздоровлення обдарованим і талановитим дітям Саратського району, для нагородження за досягнення значних успіхів
в категорії «Обдаровані і талановиті діти» за підсумками 2019/2020 н.р.» в номїінації «Премія» в розмірі 1200грн премію отримають:
1.Донецький Г еоргій Костянтинович 11-І клас
- Георгієв Василь Русланович 6-А клас
- Г розова Надія Вадимівна, 8-Б клас
в номінації «Оздоровлення» отримують грошову компенсацію:
1.Куманова Марія Іллівна, 5-Б клас
2.. Кулінська Карина Анатоліївна, 8-Б клас
- Плита Олександр Олександрович, 7-Б клас
- Чіклікчі Аліна Василівна, 8-Б клас
- Райчев Михайло Дмитрович, 6-Б клас
Систематично в НВК проводиться робота з обдарованими учнями. У 2019/2020 н.р. учні навчально-виховного комплексу брали участь у І-ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, Міжнародному мовно-літературному конкурсі української мови імені Тараса Шевченка, Всеукраїнському конкурсі знавців рідної мови імені П.Яцика, Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі «Колосок», Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» (82 учасники), Міжнародній природознавчій грі «Геліантус» (21 учасник), Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер», Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків “Лелека”.
Олімпіади проводилися з 12 базових дисциплін. Значним недоліком у роботі є постійний склад учасників з багатьох предметів, а також недостатній рівень підготовки учнів до олімпіад. НВК має загальнокомандне 2 місце. У ІІ етапі олімпіад взяли участь 63 учні НВК , що на 3 учень більше, ніж у 2018/2019 н.р. Учасники ІІ етапу олімпіад вибороли 18 призових місць, що на 4 менше, ніж у 2018/2019 н.р., серед них:
№ |
П.І.Б.учня |
клас |
предмет |
місце |
вчитель |
1 |
Голубєва Марія |
9 |
математика |
1 |
Влаєв Ю.І. |
2 |
Буюклі Юлія |
8 |
Українська мова |
3 |
Чіклікчі А.І. |
3 |
Голубєва Лариса |
10 |
Англійська мова |
2 |
Стоянова В.Г. |
4 |
Голубєва Лариса |
10 |
правознавство |
3 |
Ніка Ю.В. |
5 |
Карабаджак Валерія |
9 |
географія |
1 |
Ключикова С.А. |
6 |
Карабаджак Валерія |
9 |
Англійська мова |
3 |
Стоянова В.Г. |
7 |
Буюклі Ніна |
11 |
біологія |
3 |
Хан- Ака |
8 |
Чіклікчі Аліна |
8 |
географія |
2 |
Ключикова С.А. |
9 |
Кирилов Едуард |
10 |
географія |
3 |
Куманова Л.Д. |
10 |
Куртова Діна |
11 |
географія |
3 |
Ключикова С.А. |
11 |
Чіклікчі Аліна |
8 |
хімія |
3 |
Хан- Ака |
12 |
Георгієва Олександра |
10 |
Болгарська мова |
1 |
Богданова М.Ф. |
13 |
Арнаутова Анастасія |
10 |
Болгарська мова |
2 |
Богданова М.Ф. |
14 |
Тропанець Євген |
11 |
Болгарська мова |
1 |
Богданова М.Ф. |
15 |
Арнаутова Марія |
9 |
Болгарська мова |
2 |
Арнаутова О.В. |
16 |
Чіклікчі Олександр |
6 |
математика |
2 |
Златова С.П. |
17 |
Чіклікчі Іван |
7 |
математика |
1 |
Златова С.П. |
18 |
Чіклікчі Аліна |
8 |
математика |
1 |
Златова С.П. |
Значна увага приділяється у школі комп’ютеризації та інформатизації навчально-виховного процесу.
Станом на даний час у школі налічується 57 комп’ютерів та ноутбуків, мультімедійних комплектів- 13, 3 телевізора,4 екрана.
Адміністрація працює над створенням умов для використання інформаційно-комунікаційних технологій як у навчальному процесі, так і в управлінській діяльності.
Пріоритетним завданням у новому навчальному році є підняття рівня комп’ютерної грамотності кожного вчителя та ефективне використання комп’ютерної техніки в освітньому процесі.
Важливою складовою збереження здоров'я дітей є збалансоване харчування. У режимі роботи школи велике значення надається організації раціонального збалансованого харчування.
У школі з 01.09.2019 р. було організовано харчування для 301 учнів школи, у тому числі:
- Батьківськи кошти—250
- Програма «Освіта Саратщини»-48
- Бюджетні кошти—3
Вартість харчування відповідно до рішення Саратської районної ради за рахунок коштів бюджету становить 12,50 грн.,50% з яких оплачую СПК «Дружба»
Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці санітарних вимог щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі. Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами, проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів.
Періодично харчування школярів перевіряють працівники Державної санітарно-епідеміологічної служби, результати відображені в акті
У школі оформлено постійно діючий інформаційний стенд для батьків та учнів, який містить щоденне меню з переліком страв, інформацію про постачальників, графік харчування учнів у шкільній їдальні.
Медичне обслуговування здійснюється медичною сестрою. Контроль за зовнішнім виглядом учнів, станом їхнього здоров'я, виконання правил особистої гігієни,огляд всіх учнів після канікул на педикульоз, шкірні захворювання здійснює медична сестра. Всі працівники школи мають медичні книжки та вчасно проходять медичні профілактичні огляди, а також профілактична робота.З учнями проводять бесіди, анкетування, диктанти з профілактики грипу, вірусного гепатиту, туберкульозу, особистої санітарії та гігієни.
Виховна, позаурочна діяльність та результати.
Виховна робота була спрямована на виконання закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Стратегією національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, Загально-державними та обласними програмами з питань формування здорового способу життя, профілактики ВІЛ – інфікування, загальнодержавними та обласними програмами з питань попередження насильства над неповнолітніми, профілактики дитячої бездоглядності та злочинності, правової та психологічної підтримки дітей тощо.
Протягом І семестру в навчальному закладі були проведені такі традиційні виховні заходи: свято Першого дзвоника, відзначення Дня вчителя, посвята в ліцеїсти, акція «Малюнок на асфальті «Хай буде мир!», виставка – конкурс «Щедрість рідної землі», природоохоронна акція «Ялинка», привітання Святого Миколая, новорічні ранки.
З нагоди визначних дат в школі проводилися виставки, семінари, лекції, години спілкування, конкурси, змагання тощо.
В рамках «Олімпійського тижня» вчителем фізкультури Моканом Д.В. були проведені «Веселі старти» серед учнів 6-7 класів.
Протягом тижня миру були проведені такі заходи: флешмоб «Дзвін миру», акція «Побажай миру мир!», в рамках якої учні середніх та старших класів писали свої побажання на інформаційному стенді, а учні початкових класів виготовляли символ миру-голубів.
В рамках Всеукраїнського місячника шкільної бібліотеки в нашій школі пройшов тиждень бібліотеки, протягом якого відбулися зустрічі з чарівним світом книг. Шкільним бібліотекарем Брітковою С.М. були проведені бібліотечні уроки за такими темами: «Знайомство з бібліотекою» для учнів 1-х класів, «У світі цікавих книжок»(2кл.), «Зустріч з казкою» (3 кл.), «Бібліотека-добрий чарівник» (4кл.), «Довідкова література» для 5-х класів; акція «Подаруй бібліотеці книгу», виставка новинок літератури.
Заходи , проведені протягом освітянського тижня були направлені на виховання в учнів повагу і шану тим, хто присвятив своє життя професії вчителя, хто з добрим серцем відкриває перед молоддю шлях до щасливого майбутнього. Учні середніх класів під керівництвом вчителя трудового навчання Гусак В.В. прийняли участь у акції «Милосердя», допомогли ветерану труда вчителю початкових класів Тодоровій Т.Д. в обробці земельної ділянки. В школі була проведена виставка вітальних листівок та квіткових композицій до свята педпрацівників. На свято були запрошені вчителі-ветерани праці і був організований святковий концерт.
У проведенні тижня козацької слави активну участь прийняли вчителі: Георгієва Ю.С., яка провела спортивне змагання серед учнів 4-х класів «Козацькому роду нема переводу», та Янєва О.І., яка провела інтелектуальну гру «Козачата».Прийняли участь у конкурсі «Щедрість рідної землі».
Тиждень доброти відзначився прослуховуванням пісень про добрі вчинки на перервах, «Уроком доброти» який був проведений в рамках Всеукраїнського уроку доброти. Для учнів 1-2 класів був організований перегляд мультзбірки «Добрим будь», для учнів 3-4 класів було проведено свято «Подаруй посмішку». Завершив тиждень благодійний ярмарок «Подаруй надію», вилучені кошти з якого були передані на лікування онкохворому Георгієву Юрію, мешканцю нашого села. Протягом тижня учні нашої школи мали можливість приєднатися до акції «Подаруй іграшку та книгу».
Заходи тижня екології були спрямовані на формування відповідального та дбайливого ставлення до природи, усвідомлення екологічної цінності природного середовища у його нерозривній єдності з людиною. З цієї мети були проведені такі заходи: Урок екології, конкурс читців «Поети про природу» для 3-4 класів, природоохоронна акція «Зелений двір», в якій прийняли участь усі класні колективи нашої школи; учні початкових класів та п’ятикласники облаштовували клумбу: висаджували квіти та кущі, а всі інші приводили до ладу земельні ділянки навколо школи. Протягом тижня тривав конкурс малюнків «Енергозбереження».
Тиждень української писемності запам’ятався літературно-музичною композицією «Свято писемності», яке підготувала і провела вчитель української мови та літератури Чіклікчі А.І. Нашій увазі були представлені вірші, пісні, жартівливі сценки та народні танці. Мовну гру «У світі мовознавства » провела вчитель української мови та літератури ЖечєваС.І.; пройшли бібліотечні уроки «Національний скарб-українська мова» та конкурс стіннівок «Українська мова колискова».
Справжнім святом став тиждень толерантності, в якому кожен день мав свою назву і проводились відповідні заходи: в «День толерантності» учні обмінювались побажаннями; в «Кольоровий день» кожен клас одягався в обраний колір; наступним був «День краваток та бантиків» де вже всі і учні і вчителі намагалися мати на собі або краватку, або бантик і дарували один одному смайлики; креативним привітанням учнів і вчителів був присвячений «День привітань»; і в «День ввічливих слів» учні обмінювались ввічливими словами на «Паркані толерантності» і знаходили їх на «дереві побажань»
До Дня пам’яті жертв голодомору в школі пройшла лінійка-реквієм «Той голодний 33 рік. Хай залишиться в пам’яті навік»; ми долучились до акції «Засвііти свічку»; вчитель історії Куманова Л.Д організувала інформаційні хвилинки; до Всесвітнього дня дитини був оформлений інформаційний стенд та проведені виховні години «Наші права-щасливе дитинство»
Приєднавшись до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в школі були проведені наступні заходи: оформлена тематична виставка- стенд «Ми –проти насильства», в рамках класних годин проводились бесіди з тем: «Скажемо булінгу-НІ!», «Насильство –мовчати не треба!» та інші. Було організовано зустріч з інспекторами Саратської та Одеської ювенальної превенції з питань профілактики булінгу, насильства, кримінальної відповідальності та захисту прав та свобод учнів. Задля протидії торгівлі людьми та підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу у нашому освітньому закладі проводились:
1.Години спілкування «Торгівля людьми: це може трапитись з кожним.», «Рабство. Чи існує воно сьогодні?»
2.Тренінгові заняття з практичним психологом на тему «Як уберегти себе від пастки рабства?»
3.Круглий стіл »Безпечне працевлаштування за кордоном» з висвітленням інформації із періодичних видань та ЗМІ.
4.Розповсюдження тематичної друкованої продукції (пам’ятки).
Також для учнів були організовані бібліотечні уроки «Знай та захищай свої права та виконуй обов’язки» .Для учнів 7-9 класів було організовано зустріч з волонтером Ізмаїльського центру «Забота о жизни» Кліменченко Іриною Йосипівною, яка провела цікаві уроки-лекторії з тем: «Я та інші», «Я унікальний», «Я росту, я міняюсь». До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була проведена акція «Наклей долоньку- підтримай ВІЛ-позитивних людей». У фойє школи оформлено тематичну виставку-стенд до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом . Було виготовлено червоні стрічки на знак підтримки і толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей. Класними керівниками проведено цикл бесід «СНІД-чума ХХI століття», «Як жити та не боятися…», «Жити в світі де є ВІЛ» та інші. Вчителями філологами написано тематичні диктанти . Практичним психологом проведено тренінгове заняття «Обери життя», випущено інформаційний буклет. Медичною сестрою закладу організовано перегляд фільму «Що таке ВІЛ і як оберегтися від нього?»з подальшим обговоренням.
Класними керівниками проводилися тематичні виховні години, бесіди, години спілкування.
Учні навчального закладу брали участь у районних та обласних виховних заходах: «Щедрість рідної землі»,у районній природоохоронній акції «Ялинка» взяли участь 19 кращих робіт учнів нашої школи в номінаціях «Новорічна композиція», «Новорічний подарунок», «Новорічна картина», «Новорічний вінок», «Новорічний букет», «Стилізована ялинка».
В навчальному закладі продовжує діяти молодіжна організація «САМ» («Союз активної молоді»). Робота «САМу» проводилася відповідно до плану. Його членами було підготовлено та проведено урочистості до Дня знань, до професійного свята вчителів, посвята в ліцеїсти, новорічні ранки для учнів молодшої та середньої школи.
Протягом ІI семестру 2019-2020 навчального року в школі були проведені такі заходи:
Пошта Святого Валентина, вечір до Дня закоханих «Хто кращий», болгарське традиційне свято «Баба Марта», конкурс мартінок, ярмарок «Святкуємо Масляну!», святкове вітання до Міжнародного жіночого дня 8 березня, виставка стіннівок до свята 8 березня, різноманітні онлайн -проєкти, онлай-вітання до Дня примирення і Дня Перемоги, онлай- свято Останнього дзвоника.
24 лютого в стінах нашої школи відбулося святкування Масляної. Творчий колектив учнів, вчителів відтворили цікаві українські традиції цього свята.
Протягом року у школі працювали гуртки спортивного спрямування («Волейбол», «Теніс», «Шахи», «Акробатика») та художньо-естетичного («Вокальний», «Умілі ручки»). Учні, які в них займалися, були активними учасниками різноманітних конкурсів та змагань і завжди показували хороші результати.
- У наступному році необхідно працювати над поліпшенням навчально-виховної роботи класних керівників, спланувати плани з виховної роботи так, щоб уникнути формального підходу до виховання учнів.
- Звернути увагу на підвищення рівня вихованості, формування високих моральних якостей в учнів.
- Підтримувати згуртованість учнів, здорову атмосферу в колективі.
- Спланувати свою роботу так, щоб сприяти формуванню в учнів дружби, взаєморозуміння, взаємодопомоги.
- Активніше залучати дітей до участі у загальношкільних творчих справах, до вирішення питань, пов’язаних із життям класу, стимулювати їх-
ню ініціативність та самостійність.
- Сприяти розвитку учнівського самоврядування в класах та школі.
7.Залучати батьків до освітнього процесу
Педагогічний колектив школи продовжує роботу з удосконалення системи виховної роботи та створення безпечного освітнього середовища
Фінансово-господарська робота
Найважливішою справою керівника є створення належних умов, забезпечення світлового, температурного режиму, санітарного стану, зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази, тому ці питання знаходяться на особистому контролі.
З метою збереження та зміцнення матеріально-технічної бази для покращення навчально-виховного процесу було здійснено ряд заходів по зміцненню матеріально-технічної бази школи за звітний період, залучено додаткових коштів:
Як благодійна допомога отримано протягом 2020р. товарно-матеріальних цінностей на 300603,35 грн. від:
СВК"Дружба" - послуги з встановлення фанкойлів для опалення спортзали-135559,00
ремонт електропроводки в усіх класах школи, відведена каналізація сан вузла спортивної зали
СВК"Дружба – продукти харчування- 48496,35
батьки учнів 4-х класів -будівельні матеріали -1987,00
батьки учнів 1-х класів шкільні меблі -14561,00.
Сільська рада 100000грн.(утеплення стіни, встановлені вікна в спортивній залі , двері, завершена робота сан вузлів, відремонтована підлога в тенісній)
Протягом 2020р. були проведені наступні роботи:
капітальний ремонт спортивної зали на суму 834052,77
встановлення пожежної сигналізації на суму -494955,00
капітальний ремонт даху 3-х поверхової будівлі школи - 679457,94
проведено косметичний ремонт в кабінетах інформатики, англ. мови, коридорах 3-х поверхової будівлі, харчоблоці, вестибюлі школи, каб. виховної роботи.
Закуплені антисептики, дезсредства, фільтри для води, лампочки, вогнегасники, пожежні таблички.
Вже третій рік поспіль реалізується програма Нова Українська Школа. Держава забезпечує 1 класи дидактичними матеріалами, засобами навчання, комп’ютерним обладнанням та меблями. В цьому році виділено з освітньої субвенції та районного бюджету для 2-х перших класів-115.380 грн.
Закуплені підручники на суму 31735грн.
Реалізувати заплановані заходи, забезпечити комплексний підхід до управління освітнім процесом можливо за умови правильної організації учительського й учнівського колективів , постійного контролю за всіма напрямками діяльності школи.
Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:
– освітній процес має тенденцію до розвитку;
– діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу та підвищення його ефективності;
– у школі використовують колективне обговорення отриманих результатів, колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань. На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети;
– школа підтримує свій позитивний імідж;
– створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учнів;
– значно покращилась ресурсна база ( матеріально-технічна база, інформаційно-методичне забезпечення);
– методична робота сприяє модернізації змісту освітнього процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;
– створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.
Однак залишились певні питання, розв’язання яких слід продовжити, а саме:
– підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
– активне використання комп’ютерних методичних комплексів;
– покращення матеріально-технічної бази окремих навчальних кабінетів.
- робота з батьками
Таким чином, завдяки спільним зусиллями забезпечено сталий розвиток школи.
Директор НВК Т.Буюклі